כללי

בלוג השבוע- יום יום

כ"ו אב 9.7.12

כתובת הבלוג:http://yomcha.blogspot.co.il

שלום שמי תמר ואני כותבת בבלוג יום-יום

הבלוג שלי הוא בעיקר על חוויותיי בתחום היצירה בחוטים וסיבים וגם כמה דברים נוספים,

האהבה שלי לעולם החוטים התחילה בגיל צעיר מאוד כך שאני לא ממש זוכרת. כשהייתי בת שש בערך אחותי שגדולה ממני בארבע שנים מצאה בבית מפות רקומות שסבתא שלי עליה השלום התחילה לרקום ולא סיימה. היא לימדה את עצמה לרקום והמשיכה אותם. אני הסתקרנתי והיא לימדה אותי גם לרקום ולסרוג. מאז לא זנחתי את התחום,ואפילו יש לי תואר ראשון ב fiber arts מאוניברסיטה בארצות הברית.

היצירה היא חלק בלתי נפרד מחיי, אני חושבת על זה כמעט כל הזמן ובגלל זה פעמים רבות שוכחת לחשוב על כל הדברים האחרים שצריך לחשוב עליהם. אני תופרת בעיקר בשעות אחר הצהריים, יש לי חדר ובו מכונת תפירה ומחשב, כאשר הילדים שלי משחקים במחשב אני תופרת וכך אני גם יכולה לפקח על מה שהם עושים במחשב. אני גם אוהבת לתפור או לסרוג בשעות הערב על הספה וזו המנוחה שלי מכל היום.

אני רוצה לשתף בכמה הדרכות מהבלוג שלי.

הראשונה מתאימה לכל אחת, הכנת שרוולן מחולצת טריקו,  השרוולן הוא ללא תפירה קל ומהיר להכנה, חשבתי עליו כשביתי נועה התחילה ללמוד באולפנה ונזקקה לחולצות עם שרוולים ¾  אבל כמובן אפשר להשתמש בו בכל הזדמנות ולהתאים את אורך השרוול למה שרוצים.

  

ההדרכה השנייה היא שמיכת פלנל לתינוק, שמיכה קטנה ורכה שטובה לעגלה ואידיאלית במיוחד להפך לשמיכי. בהדרכה יש גם שיטה מיוחדת לתפירת הסרט מסביב לשמיכה עם פינות יפות.

 ההדרכה השלישית מתאימה יותר לחורף גרבי בית סרוגות. כל  שנתיים אני סורגת כאלה חדשות לבן  שלי והמידה גדלה בהתאם.

ומה עוד הנה שלושה דברים שלא ידעתם עלי:

יש לי ארבעה ילדים וארבעתם תלמידים במערכת החינוך לכן אני אוהבת מאוד את החופש הגדול, כי זה גם החופש שלי כאמא מלדאוג כל הזמן שיעשו את כל שיעורי הבית שלהם וילמדו למבחנים שלהם, מה שמשאיר לי יותר זמן ליצירה ותפירה.

יש לי תואר שני בתרפיה בהבעה ויצירה, אבל אני לא עובדת בזה כרגע.

אני כל הזמן חושבת ומתלבטת האם להפוך את היצירה לתחום העיסוק המרכזי שלי ולהתפרנס ממנו או האם להשאיר אותו ברמת התחביב.

מי מהווה השראה בשבילי, ביצירה זה קצת קשה לי להגיד כי אני שואבת השראה מכל מקום במיוחד בימינו כשיש אינטרנט וחשיפה לכל כך הרבה יוצרים ותחומים, אז בהתאם אני רוצה להמליץ בחום גדול על הכתבה של Austin Kleon ,Steal like an Artist  ההשארה מובטחת.

וטיפ קטן ובלתי שגרתי, ובכן כשהייתי ילדה ומכונת התפירה הייתה מתחילה לעשות בעיות בתפירה אמא שלי הייתה אומרת לי "זהו מכונת התפירה התעייפה וזה אומר שאת צריכה ללכת ולעשות משהו אחר" אז זה הטיפ שלי בשבילכן, לא להתעקש, כשמתחילות בעיות בתפירה לעצור להתאווררות, בדרך כלל זה עוזר, ותודה לאמא.

לבלוג השבוע הקודם עומדת על במה

לבלוג השבוע הבא-דנדושה

Similar Posts

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קבלי מתנה - קורס 8 מתנות תפורות

הרשמי כאן כדי לקבל גישה לקורס המלא בחינם

נרשמת בהצלחה